PAGALBINIO APVAISINIMO KONSULTACIJOS
​ SPERMOS TYRIMŲ IŠAIŠKINIMAS ​​EMBRIOLOGO PATARIMAI ​ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS ​NUOTOLINIU, INTERNETU, VIRTUALIAI


PAPILDOMOS PROCEDŪROS





AH

Assisted Hatching– tai kiaušinėlio sienelės (dangalo) įpjovimas, kai kiaušinėlis turi labai storą ląstelės sienelę (dangalą), dažniausiai dėl hormoninių sutrikimų moters organizme ir yra įtariama, kad dėl to vėlesnėje ląstelės vystymosi stadijoje embrionas gali nustoti vystytis negalėdamas prasiskverbti pro ląstelės dangalą į aplinką. Prasiskverbti pro ląstelės dangalą besivystančiam embrionui yra būtina norint įsitvirtinti į gimdos sienelę, kad galėtų toliau vystytis ir formuoti gemalą, duoti nėštumą. Kiaušinėlio sienelės (dangalo) įpjovimas gali būti aliekamas mechaniškai naudojant adata, naudojant Tirodino rūgštį arba lazerio pagalba.

Blastocistų auginimas

Blatocistų auginimas-tai apvaisintų kiaušinėlių, toliau vadinamų embrionais, vėlesnė vystymosi stadija, kuri prasideda 4-5 vystymosi dieną. Embrionai paauginti iki 5-6 vystymosi dienos turi didesnę tikimybę įsitvirtinti moters gleivinėje, kadangi po įsodinimo (ET) jiems lieka mažiau laiko plaukioti moters gimdoje, jie jau būna pasiruošę netrukus įsitvirtinti į moters gimdos sienelę. Taip pat auginant iki blastocistos stadijos ląsteles inkubatoriuje, yra didesnė galimybė atrinkti įsodinimui pačius stipriausius, geriausiai besivystančius embrionus. Nėštumo tikimybė padidėja.

Vitrifikacija

Greitasis šaldymas - Vitrifikacija/atšildymas - tai šaldymo procesas, paremtas staigiu tirpalų, naudojamų ląstelių šaldymui, kietėjimu žemoje temperatūroje, kurio metu didinant terpės klampumą, ląstelėje nesusidaro ledo kristalai. Šaldymo procesas yra trumpas. 

Lėtas šaldymas/atšildymas

Lėtasis šaldymas/atšildymas- tai procesas, kurio metu palaipsniui mažinant temperatūrą, mažinamas ir vandens kiekis ląstelėje, kad kuo mažiau susidarytų ledo kristalai. Šaldymo procesas yra ilgesnis ir jam naudojama speciali šaldymo aparatūra, kuri kontroliuoja temperatūros kritimą.

PGD

PGD- tai prieš implantacinė genėtinė diagnostika, atliekama prieš įsodinant embrioną į moters gimdos gleivinę. Gali būti: EB- embriono biopsija arba blastomero -BB biopsija, PBB (PKB)- poliarinio kūnelio biopsija, TB- trofoblasto biopsija.

​Embriono biopsija

​Procedūra kurios metu 3 dienoje iš embriono yra paimama viena ląstelės dalis (blastomera) tam, kad genetiškai ištirti embrioną prieš įsodinimą ar jis yra sveikas. Procedūra atliekama labai atidžiai, kad ląstelė galėtų toliau atsinaujinti ir vystytis. Dažniausiai embriono biopsija rekomenduojama kai yra didelė rizika, kad embrionas paveldės iš savo tėvų genetines ligas. Kai jau prieš pasiruošimą pagalbinio apvaisinimo procedūrai, atlikus DNR tyrimus paaiškėja, jog vienas iš tėvų gali būti tam tikros ligos pernešėjęs, pvz: cistinės fibrozės, alfa-a- antitripsino trūkumas, Alporto sindromas, pjautuvinė anemija, talasemija, Tėjaus–Sakso liga, hemofilija A ir B, ir kitų su X chromosoma susijusių ligų atveju, bei kai norima išvengti nėštumo nutraukimo, kai vėlesniame nėštumo laikotarpyje išaiškėja, jog vaikelis vystosi nesveikas.

PBB (PKB)​

​PBB (PKB)- tai poliarinio kūnelio biopsija. Poliarinis kūnelis- tai ląstelės dalis kuri turi dalį chromosomų, kurios ląstelės vystymosi ar apvaisinimo metu atsiskiria nuo ląstelės ir daugiau jos vystyme nedalyvauja. Tačiau ištyrus jas gali suteikti daug genetinės informacijos apie būsimą embrioną. Poliarinio kūnelio biopsija gali būti atliekama jau apvaisintai kiaušialąstei, kai norima išvengti chromosomų aneuploidijos, pvz. kaip Dauno sindromas. Tada abu poliariniai kūneliai yra išimami ir tiriami sekančią dieną po apvaisinimo. Kai norima ištirti dėl vieno geno sutrikimų, pvz. cistinės fibrozės, poliariniai kūneliai yra išimami atskirai, pirmas kūnelis iš neapvaisintos kiaušialąstės, o kitas sekančią dieną iš jau apvaisintos kiaušialąstės.
Kad nustatyti chromosomų aneuploidiją, poliarinio kūnelio biopsija yra tikslesnis metodas negu vien tik embriono biopsija. Teoriškai ji taikoma, kai norima nustatyti ar kiaušinėlis yra sveikas iš motinos pusės.Taikant šias procedūras pasaulyje gimė daug sveikų vaikų, nors ju tėvai ir buvo genetinių ligų pernešėjai.

© PigiosSvetaines.lt